14 Eylül Tarihli Gece Raporu

facebooktan-haber-takviyesi-uygulamasi-geliyor-167259

Gündem bugün diğer günlere göre sakinliğini korusada birçok kategoridesizler için çok faydalı haberleri bir araya getirdik. …Uykudan önce Gece Raporu…

twitter : https://twitter.com/geceraporu

facebook : https://www.facebook.com/geceraporu/

1-Facebook Üzerinde Videolar Mobil Kotadan Gitmeyecek

Bildiğiniz üzere video içerikleri çok fazla ilgi çekerken kullanıcıların da internet paketlerini çok fazla tüketmektedir. Facebook bu sorunu tespit etti ve kullanıcıların video izlemek için internet paketlerini harcamasına gerek olmayan yeni bir
özellik üzerinde çalışıyor. Instant Video adı verdikleri özellik ile telefon Wi-Fi ağına bağlıyken indirilip kaydedilen videolar daha sonra internet kullanmadan izlenebilecek.

 

2-Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı

Merkez Bankası piyasaların merakla beklediği ve aslında sonucunu önceden ön gördüğü faiz kararını
açıkladı ve faizlerde bir değişikliğe gitmediğini duyurdu. TCMB tarafında  kısa vadeli faizlerde bir değişiklik beklenmiyordu ancak açıklamalar izlendi. Ekonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) bugünkü Para Politikası Kurulu toplantısında faizlerde değişim beklemiyordu. Ekonomistler, Türk Lirası’nın son dönemde dolar karşısında değer kazanması, Merkez Bankası’nın sıkı duruşu ve baz etkisinin desteğiyle enflasyondaki düşüş trendinin sürmesi nedeniyle bu ayki PPK toplantısında faizlerin sabit tutulmasını öngörüyordu

3 – Türkiye, 6 basamak yükseldi

Türk futbolunda son dönemde kazanılan zaferler ülke sıralamasına da olumlu katkıda bulunuyor.  FIFA dünya sıralamasında Türkiye Milli Takımı, 6 basamak birden yükselerek 27. sırada yer aldı. Ay-yıldızlıların, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri I Grubu’ndaki rakiplerinden Hırvatistan18, İzlanda 22, Ukrayna 24, Finlandiya 87, Kosova ise 184. sırada kendilerine yer buldu.

Eğer siz de Dünya Kupası finallerini yerinde izlemek isterseniz burada yer alan haberimize göz atmanızda fayda olacak.

4- Sanal Paralar Hakkında Herşey

Gündemin en dikkat çekici konularından biri olan sanal paralar hakkında bilen bilmeyen birçok kişi insanlara bilgi veriyor. Peki gerçekte nedir bu sanal paralar diye soruyorsanız ve ingilizceniz varsa burada yer alan infografikte sanal paralar hakkında doyurucu bilgilere ulaşabilirsiniz.

5-Evlilik insanı ne kadar değiştirir?

Bugün çok ilginç bir haber ile karşılaştığım için arada kaynamasın diye bu sayfalarda yer vermek istedim. BBC’de yer alan habere göre psikologlar evli insanların birbiriyle yetinir hale mi geldiğini, yoksa halinden memnun insanların evliliğe daha mı yatkın olduğu sorusuna henüz yanıt bulamasa da, araştırmalar başka bir insana bağlanıp onunla yaşamanın kişiliğimizde hem olumlu hem olumsuz değişikliklere neden olduğunu gösteriyor.

Münster Üniversitesi’nden Jule Specht’in yönetiminde yapılan araştırma sırasında 664 kişi evlendi. Böylece bekâr kalmaya devam edenlerle evlenenler arasında kişilik değişikliği bakımından ne tür farklılıklar olduğuna da bakılabildi.Araştırmada,
dışadönüklük ve yeniye açık olma özellikleri bakımından, evlenen kişilerde bekârlara kıyasla bir gerileme olduğu görüldü.

Aradaki fark çok küçük olsa da bekârların, evlenen arkadaşlarını sıkıcı hale geldikleri yönünde suçlaması çok da temelsiz görünmüyor.

İki binden fazla orta yaşlı insanın kişilikleri 6-9 yıl boyunca iki kez teste tabi tutuldu. Bu süre zarfında kadınlardan 20’si evlenmiş, 29’u da boşanmıştı. Evlenenlere kıyasla boşanan kadınlarda dışadönüklük ve yeni tecrübelere açıklık bakımından ilerleme görülmüştü. Yeni evlenen erkekler ise boşananlara kıyasla daha güvenilir ve sorumlu davranıyor, daha az duygusal dengesizlik özellikleri gösteriyordu. Bu yıl yayınlanan bir araştırma ise evli erkeklerin daha gelişkin sorumluluk ve güvenilirlik özellikleri sergilediğini doğruluyordu.

6-Duruş Şeklin Düşüncelerini Ele Veriyor

Düşünmeden yaptığımız bazı şeyler vardır; yürümek, nefes almak, durmak…

Düşünmeden yaparız ama en çok düşündüğümüz zamanlardır yürüdüğümüz ve bir yerlerde öylece durduğumuz zamanlar…İşte bu düşüncelerimiz de düşünmeden yaptığımız bu hareketlerimize yön veriyor.

Ayrı Bacaklar Egemenliği Belirtir

Her iki ayağınızı yere sağlam bastığınızda ve ağırlığınızı eşit bir şekilde dağıttığınızda olduğunuz ortamdan ayrılma niyetinizin olmadığını açıkça gösterir. Bu duruş çoğu zaman hâkimiyeti ifade eder. Yani güven arttırmak veya sadece kendinize güvenmek istiyorsanız bu duruşu kullanın.

 

Ayak Bileği Kilidi Kişinin Gergin Olduğu Anlamına Gelir

Bir kadın olarak, ayak bileklerinizi bu şekle getirip oturduğunuzda kibar ve dişil olarak görülebilir. Bununla birlikte, röportaj gibi bir durum söz konusu olduğunda, çapraz ayak bilekleri ile oturmak sizi gergin gösterebilir. Bu, zihinsel olarak dudak ısırmanın eşdeğeridir. Bu oturuş şekli, olumsuz bir duygu veya belirsizlik bulunduğunu da gösterebilir.

Dört Rakam Oturuşu: Kişi Tartışmaya Hazır!

Ne istediğinizi biliyorsunuz. Kasıtlı olsun veya olmasın, “dört rakamı” pozisyonu olması, tartışmaya ve gerektiğinde rekabet etmeye hazır olduğunuzu gösterir. Yani bu hareketi ne zaman yapacağınızı bilmek önemlidir. Bir veya iki eli kelepçe olarak kullanırsanız, bu konum yükselir: Karşı görüşleri reddeden, sert, inatçı bir kişinin işaretini veren kalıcı bir konuma kilitler.

Bacakların Bitişik Durması: Nötr Duruş

Kalmak veya ayrılmak isteyip istemediğiniz konusunda kayıtsızlık gösterdiği için bu çok tarafsız bir duruştur. Bir çocuk öğretmenle konuşurken bunu yaparsa, dikkatini çeker. Aynı şekilde, yetişkinler de saygı gösterdiğini ifade etmek
için bu duruşu kullanabilir.

7 – ‘Türkiye aldatılmış hissediyor’

Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Türkiye’nin AB’ye tam üyelik hedefinden vazgeçmediğini ancak ‘aldatılmış hissettiğini’ söyledi. Avrupa Birliği Türkiye’yi seçim malzemesi olarak görmeye devam ettikçe bu his hiç bir zaman bitmeyecek gibi.

8 – Meteoroloji’den sıcak hava uyarısı

Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre; yarından itibaren bir haftalık süre boyunca yine yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

9 – Kanaltürk ve Bugün TV satışa çıkarıldı

TMSF’nin yayınladığı ihale ilanına göre, Yaşam Televizyon Hizmetleri A.Ş.’nin (Kanaltürk TV/Kanaltürk Radyo) kablo TV lisansını 300 bin, uydu TV lisansını 300 bin TL, uydu radyo lisansını 20 bin TL, Bugün TV ve Radyo Prodüksiyon A.Ş.’nin (Bugün TV) kablo TV lisansını 275 bin, uydu TV lisansını 275 bin TL muhammen bedel ile satışa çıkardı.

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım