15 Aralık 2015 Tarihli Gece Raporu

iphoneiçinnekadarçalışmakgerekir.jpg

Haftanın 2.gününü de bitirdik. Gündem yine yoğunluğunu koruyor. Yurtiçi ve yurtdışı ajanslarından yağmur gibi haberler düşüyor. Bugün de sizler için ilgi çeken haberleri derlemeye devam ediyoruz. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Buyrun! 15 Aralık 2015 SALI Günü Geceraporu

iPhone 6 İçin Kaç Saat Çalışmalısınız?

iphoneiçinnekadarçalışmakgerekir.jpg

Günün ilk haberini Dünya Ekonomik Forum’un yayınladığı rapor hakkında yapıyoruz. iPhone 6 için ülkeler özelinde ne kadar çalışmak gerektiğini açıklayan bir rapor. Ukrayna’da tam 13 hafta bir iPhone için çalışılırken ülkemizde ortalama 132 saat çalışmak gerekiyor. İsviçre’de ise 20 saat çalışmak gerekiyor. Bu rapor aslında satın alma gücünü de gösterir cinste.

MHP Parlamento Dışında Kalma İhtimalini Düşünmeli

Kürşad Zorlu Hoca’nın aljazeera.com.tr’de yayınlanan araştırma raporunda MHP ile ilgili çok önemli noktalara değindi. MHP seçmeni ile geride bıraktığımız 2 seçime ait çok önemli noktalara yer verilmiş. Yazı uzun soluklu ve sıkılmadan okunacak bir yazı olduğundan linkini yazı sonunda paylaşacağım. Ankete katılan MHP seçmeninin yüzde 10,8’i, yapılacak ilk seçimde partilerinden nasıl bir performans bekledikleri sorusuna, “tek başına iktidar” cevabını veriyor. Yüzde 38,7 oranında bir seçmen grubu ise “parlamento dışında kalma ihtimalini” göz ardı etmiyor. Buna karşın katılımcıların yüzde 61,3’ü partisinin bir şekilde TBMM’de temsil edileceğini düşünüyor. Uygulamanın yalnızca MHP’ye oy veren seçmenler üzerinde yapıldığı dikkate alınırsa, bu boyuttaki bulguların dikkatle irdelenmesi gerektiği çok açık. Araştırma ile ilgili diğer bölümlere buradan okuyabilirsiniz.

tablo5

Peri Masalı sürüyor!

Bizim çocuklardan Leicester City Premier Lig’de dün Chelsea engelini de aşmayı bildi. Muzzy İzzet ile hayatımıza giren Leicester City benim için hala özel. Konsol oyunlarında vakti zamanında aldığımız zevkle top koşturduğumuz bu takım harikalar yaratıyor. Premier Lig’de kimsenin beklemediği şekilde liderlik koltuğunda oturan Leicester City’de Jamie Vardy ve Riyad Mahrez büyülemeye de devam ediyor. Menajer Claudio Ranieri, Chelsea maçı sonrası 2 oyuncuyu da hiçbir fiyata satmayı düşünmediklerini söyledi.

Gezitta, Editör Arıyor! Üniversite Öğrencilerinin Dikkatine…
Part-Time ya da Stajyer olarak çalışmak isteyen – İletişimi kuvvetli, çalışkan, gezmeyi ve keşfetmeyi seven – Amatör ya da profesyonel olarak fotoğrafçılıkla uğraşan – Sosyal medya canavarı öğrenciler…
CV’lerinizi info@gezitta.com adresine gönderebilirsiniz.

İlk İş Yemeğinde Kariyerinizi Bitirmemeniz İçin Yememeniz Gereken 9 Yemek

Bugün kariyerinize yön verebilmeniz ve aklınızın bir köşesinde olmasını umut ettiğimiz çok önemli bir yazıyı paylaşmak istiyorum. Basit gibi gelebilir ama iş yemeğinde kariyerinize yön verecek yemek seçimlerinin tavsiye edildiği yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. İşte yemek listesi.

Etiketler:, , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım