5 Ocak 2016 Tarihli Gece Raporu

132757

Gündem bugün de yoğunluğunu korudu. Dış politikada İran- Suudi Arabistan sorunu önem arz ederken iç politikada ise yeni anayasa tartışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Uykudan hemen önce bugüne dair Gece Raporumuz sizi bekliyor. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın.

 

gündem2

  • Zamlar geldi, devletin kasasına 3,6 milyar TL bekleniyor

Devletin gelirlerinin önemli kısmını vergiler oluşturuyor . Yılbaşında başta asgari ücretliler olmak üzere halkın birçok kesimi maaşlara yapılan iyileştirmeler ile mutluluk yaşarken sevinçleri de kursaklarında kaldı. Birçok kalemde yapılan zamlar kişilerin satın alma güçlerini de olumsuz etkiliyor. Yılsonu enflasyon rakamının da beklentilerin çok üstünde çıkması da tuz biber oldu. Bakalım 2016 yılı bizlere ne kadar kötü sürpiz yapacak.

 

 

  • Hükümetten Cuma namazı tatili adımı

Kesinlikle uygulanması gerekiyor fakat önemli olan suistimalin yapılmaması. Bu noktada bayan iş arkadaşlarımız bizim yerimize ofiste yardımcı oluyordu fakat bazı kurumlarda Cuma Namazı’na gidildiği için yönetici ve müşterilerin eleştirileri ile yüzyüze kalınıyordu. Bu uygulama ile tüm sorunlar çözülecektir.

finans2

  • Uzmanlar beklentiyi aşan enflasyonu değerlendirdi

Yıllık enflasyon rakamı beklentilerin çok üzerinde bir artış kaydetti ve %8,81 ile beklenti %8,50’nin üzerinde gerçekleşti. Peki bu işin duayenleri bu rakamı nasıl okudular. Detayı için buraya bakabilirsiniz. Ayrıca bu konuyla paralel olarak Güçlü dolar ve yüksek faiz ihtimali piyasaları tehdit ediyor” bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

 

kültür2

  • 2015’in en iyi yabancı albümleri

Dün paylaştığım yılbaşı gecesinde en fazla dinlenen şarkılar haberi büyük ilgi çekmişti. Bugün de sizler için 2015 yılının en iyi yabancı albümleri listesini paylaşıyorum.Hürriyet tarafından hazırlanan listeye göz atmakta fayda var. Listenin ilk sırasında  SUFJAN STEVENS – CARRIE & LOWELL albümü yer alıyor. Listenin devamı için hürriyetin yazısına buradan bakabilirsiniz.

Etiketler:, , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım