Gece Raporu – 18 Ocak

Image credit: Picjumbo Free Images

Herkese merhaba. Bugün günün özetlerinden oluşan gece raporunu geç yayınlamak zorunda kaldık. Gündemin yoğunluğundan dolayı hiçbir önemli haberi kaçırmak istemediğimizden raporumuzu uzun tutmak istedik. İyi okumalar. İyi geceler.

1- Yanan otobüste 52 kişi öldü

İlk haberimiz maalesef kötü. Bugün Kazakistan’da bir otobüsün yanması sonucu 52 kişi yaşamını yitirdi. İçişleri Bakanlığı, hareket halindeki aracın alev alması sonucu ortaya çıkan cehennemden yalnızca bir kişinin kurtulabildiğini açıkladı.

2- Yavaşlayan iPhone için iOS güncellemesi geliyor

Pişkinliğinde bu kadarı diyeceğimiz bir haber var sırada. Geçtiğimiz günlerde sayfalarımızda da ele adığımız Apple’ın kullanıcıların yeni telefon almaları için mevcut cihazlarının performanslarını düşürdüğünü ve Apple’ın bu konuda özür dilediğini yazmıştık. Bugün de Tim Cook, bir iOS güncellemesi ile kullanıcıların iPhone’un performansını düşürme özelliğini kapatabileceklerini söyledi. Hadi canım sen de! diyesi geliyor insanın.

3- TÜSİAD’ın ismi değiştirildi

Bugün ajanslara düşün bir diğer haberde ise Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin ismi Türk Sanayicileri ve İşinsanları Derneği olarak değiştirildi. TÜSİAD kısaltması korunacak dendi.

4- Yardımcı doçentler doktor oluyor

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın imzasını taşıyan teklif ile yardımcı doçentlik kaldırılıyor.Üniversitelerde halen görev yapan yardımcı doçentler, “doktor öğretim görevlisi” olacak dendi. Bakalım bu değişiklik akademik camia için faydalı olacak mı yoksa kağıt üzerinde mi kalacak?

5- Muharrem İnce adaylık kararını açıkladı

Bizim için beklenen  bir açıklama Muharrem İnce’den geldi. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkanlığına aday olacağını açıkladı. Hayırlı olması dileğiyle.

6- Instagram’a son görülme özelliği geldi

Gizli hiç bir şey yapamayacaksınız :) WhatsApp ve Facebook Messenger’da olduğu gibi Instagram’a da ‘son görülme’ özelliği geldi. Kullanıcılar bu özellik ile ne zaman aktif olduğunuzu görebilecek. Bu bir eksikti diyenleri duyar gibiyiz.

7- Pistten çıkan uçak kaldırıldı

Haftasonu Pegasus hava yollarına ait uçak Trabzon’da pistten çıkıp yamaca saplanmıştı. Bugün havalimanı uçuşlara kapatılarak çalışma yapıldı ve uçak saplandığı yerden çıkarıldı. Bazı ajanslara göre bu işlem firmaya 600 Bin TL’ye mal olmuş.

8- OHAL 6. kez uzatıldı

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haberde OHAL’in uzatılacağını duyurmuştuk ve bugün Meclis Genel Kurulu OHAL’in 6. kez uzatılmasını kabul etti. Umarız normalleşme sürecine katkıda bulunur.

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım