Gece Raporu – 19 Ocak

afrin operasyonu

Herkese merhaba. Yoğun bir haftayı daha geride bıraktık. Haftanın son gününde gündemin ana konusu Afrin operasyonu oldu. Haftasonunuzun iyi geçmesi dileğiyle. Herkese iyi geceler.

1-Milli Savunma Bakanı’ndan Afrin açıklaması: Bu harekat yapılacak

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, olası bir Afrin operasyonuna ilişkin olarak “Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak” dedi ve söz konusu harekatın yapılacağını söyledi.

2-Türkiye resti çekti: Anlaşmayı sürdürmenin bir anlamı yok!

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AB ile yapılan göçmen anlaşmasını devam ettirmenin hiçbir sebebi olmadığını söyledi. Çelik, AB’nin Türkiye’ye verdiği sözleri de tutmadığını dile getirdi.

3-Katar’ı haritadan sildiler

Birleşik Arap Emirlikleri’nin, Fransa’dan isim hakkını alarak kurduğu Abu Dabi Louvre Müzesi’nde, komşusu Katar’ı müzenin çocuk bölümündeki “haritadan kaldırdığı” bildirildi.

4-Hakan Atilla davasında yeni gelişme
Hakim Richard Berman, sanıkken tanık konumuna geçen Rıza Sarraf ve tek tutuklu sanık Hakan Atilla’dan, davada cezanın belli olacağı 11 Nisan gününden önce, dava konusu ve yargı süreci kapsamında, Türk ve ABD’li resmi yetkililerle yaptıkları görüşmeleri açıklamalarını istedi.

5-Van Persie transferi resmen duyuruldu!

Feyenoord, Robin van Persie transferini resmen duyurdu. Fenerbahçe’den ayrılmak için görüşmeler yapan Robin van Persie’nin Feyenoord’a transferi resmileşti ve Hollanda ekibi bu transferi taraftarlarıyla paylaştı. Fenerbahçe taraftarı için kutlamalar başlasın :)

6-Gönüllü asker olmak isteyen yüzlerce kişi dilekçe verdi

İstanbul – Üsküdar’da yaklaşık 500 kişi, Türkiye’nin terör örgütleriyle mücadelesine destek vermek amacıyla orduya katılmak için gönüllü oldu. Vatanseverler, yanlarında getirdikleri dilekçeleri şubeye vererek askere alınmak istediklerini söyledi.

Etiketler:, , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım