Günün Özeti – 1 Ekim

IMG_20180131_000535_056

En son 29 mart tarihinde günün özetlerini sizlerle paylaşmıştık ve bu sefer sürekliliği olacak şekilde yazılarımıza ve günün özetlerini paylaşmaya devam edeceğiz.

Bizi aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeye devam edebilirsiniz.

http://twitter.com/geceraporu

http://facebook.com/geceraporu

http://tumblr.com/geceraporu

http://instagram.com/gece.raporu

 

1-Fenerbahçe karşısında doğruları yaptık

Fenerbahçe taraftarları yine aynı senaryoyu yaşanıyor. Lige kötü başlangıçtan sonra herkesin ortak lafı “Ne olacak bu Fener’in hali” oluyor. Güzel bir oyundan sonra sahadan galip ayrılan Çaykur Rizespor’un Kosovalı futbolcusu Vedat Muric, “Soyunma odasına girince, maç 3-0 olduğu için ‘Maçı kopardık’ düşüncesi olmadı. Herkes çok temkinli davrandı.” dedi. Bu arada Fenerbahçe’nin, Hollandalı çalıştırıcı Cocu ile yolları ayıracağı ve eski teknik direktörü Ersun Yanal’ı takımın başına getireceği konuşuluyor.

2-Yaşlanıyoruz!

İÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, “Demografik veriler, Türkiye’nin hızla yaşlandığını, mutlak yaşlı sayısının ve ortanca yaşın giderek yükseldiğini söylemektedir.” dedi.

3-Aziz Kocaoğlu’ndan adaylık açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, yerel seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

4-Ayakkabı sektöründen ‘yarı kapasite’ye rağmen 164 ülkeye ihracat

Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu Başkanı Aydan, “Sektörün yıllık 500 milyon çift üretim kapasitesi var. Ayakkabı sektörü ocak-temmuz döneminde 166 milyon dolar dış ticaret fazlası verdi ve ihracat yapılan ülke sayısı 164’e ulaştı.” dedi.

5-Hem millet hem parti tabanları ittifak istiyor

BBP Genel Başkanı Destici, yerel seçimlerde ittifak yapılmasına ilişkin, “Milletin de tabanların da bunu arzu ettiğini görüyoruz. Yerel seçimde de aynı ittifak gerçekleşir diye ümit ediyorum.” dedi.

6-‘ Yerli üretim’ logolu etiketler raflarda

Türkiye’de üretilen mallar için etiketlerin üzerine yerli olduğunu belirtir ayırt edici işaret konulması zorunluluğunun getirilmesinin ardından “Yerli üretim” logolu ürünler raflarda yerini aldı.

7-Erdoğan: Bir rahibi bahane eden anlayışla hukuk içinde mücadele edeceğiz

TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 2. Yasama Yılı bugün yapılacak toplantıyla yeni yasama yılı başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yasama yılı açılışında milletvekillerine hitap ediyor.

8-Rabobank Stratejisti Matys’den dolar/TL değerlendirmesi

Rabobank Gelişen Piyasalar Kur Stratejisti Piotr Matys ABD – Türkiye ilişkilerinde normalleşmeyle kurun 5.69-5.70’lere doğru hareket edebileceğini belirtti.

9-Bloomberg HT tüketici güveni Kasım’dan beri en düşük seviyeye indi

Bloomberg HT Tüketici Güven Endeksi Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 16,94 gerileyerek 57,60 değerini aldı.

10-Öğretmenlere bedelli askerlik kolaylığı

“Yarıyıl ve yaz tatiline erteleme düzenlemesi” öncesinde temel askeri eğitime çağrılan ve celp dönemine gün sayan öğretmenler, bağlı bulundukları askerlik şubelerine başvuruda bulunarak 21 günlük temel askerlik eğitimlerini yarıyıl veya yaz tatiline erteleyebilecek.

11-Devlet Tiyatroları yeni sezon için perdelerini açıyor

Devlet Tiyatroları, ilk kez sahnesine taşınan, şair-yazar Necip Fazıl Kısakürek’in ünlü tiyatro eseri Reis Bey ile yarın sezon açılışını gerçekleştirecek. Yeni tiyatro sezonunda 70. yılını kutlayacak Devlet Tiyatroları (DT), sezona 32 prömiyerle başlayacak.

Etiketler:, , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım