Günün Özeti – 10 Ocak

çinli-çocuk-soğuk

Merhaba herkese. Bugün gündem nispeten daha sakin geçerken günün özetinde farklı konulara yer vermeye çalıştık. Sosyal medya üzerinden gelen geri dönüşlere istinaden önümüzde ki haftadan itibaren gün içi yazı sayımızı artıracağız ve sizlere farklı konulardan haberler vermeye çalışacağız. Şimdilik günün özeti sizlerle. İyi geceler.

1 – Citi: Jeopolitik riskler petrolü 2018’de 70 – 80 dolar aralığına taşıyabilir
Yazımıza ekonomi haberleri ile başlıyoruz. İk olarak hepimizi yakından ilgilendiren petrol fiyatları hakkında olacak. Citigroup’un Salı günü yayınlanan raporunda, jeopolitika risklerin petrol fiyatlarını 2018 yılında 70 – 80 dolar aralığına taşıyabileceğini belirtti.

2- Aidatsız kredi kartı çıkarmayan bankaların ödeyeceği ceza arttı
Tüketici Kanunu’na aykırılıklara verilen ceza miktarlarının yüzde 14,47 artırılmasıyla aidatsız (yalın) kredi kartı çıkarmayan bankalar 6 milyon 908 bin 644, aldatıcı ticari reklam ve ilanları yayınlayan televizyon kanalları ise 276 bin 345 lira para cezası ödeyecek.

3-Elektrikli uçan taksi CES 2018’de tanıtıldı
Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2018, binlerce firmanın yeni cihazlarına ev sahipliği yapıyor. Teknoloji meraklılarının yakından takip ettiği CES 2018’de Bell Helicopter Textron, uçan taksi modelini tanıttı.

elektrikli-uçan-taksi

4-Y Kuşağı için unvan değil, deneyim gerçek öneme sahip
Great Place to Work Enstitisü, “Best Workplaces for Millenials” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre, yaptıkları işte anlam bulamayan Y kuşağının sadece yüzde 29’u verimli çalışıyor. Yüzde 60’ının yeni iş fırsatı aradığı, yüzde 21’inin bir yıl içinde işini değiştirdiğine dikkat çekilen araştırma bulguları, bu kuşakta iş değiştirme olasılığının diğer nesillere göre3 kat daha fazla olduğunu ortaya koyuyor.

5- Yerli ve milli’ kripto para: Turcoin’in arkasında saadet zinciri iddiası
Kripto paralara karşı dün “Bitcoin’e rakip Turcoin geliyor” sloganıyla lanse edilen para biriminin ardındaki şirketler soru işaretlerine neden oldu, bu şirketlerin çalışanları arasında kapanan saadet zinciri sistemi Nilfa’nın elemanları çıktı.

6-Çin’de Dondurucu Soğuk

Çin’de termometrelerin eksi dereceleri gösterdiği soğukta bir saat yol yürüdükten sonra okula donmuş bir şekilde ulaşan küçük çocuğun fotoğrafını konuşuyor. Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler, ülkenin gündemine oturdu.

7-Futbol Bilgisine Güvenenler Bu Oyunu Oynuyor

Türk geliştiriciler tarafından yapılan ve futbol bilgisine dayanan Football Word Search adlı oyun android markette büyük ilgi ile karşılandı. Uygulama şimdilik android yüklü cihazlarda tecrübe edilebiliyor. Ekibimiz tarafından da beğenilen oyunu burada yer alan linkten telefonunuza indirebilirsiniz.

 football -word-search

Etiketler:, , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım