Günün Özeti – 14 Şubat

geceraporuu

Merhaba. Yeni bir gün sonunda sizlerle beraberiz. Gündem yoğunluğunu korurken sevgililer gününde her yer kırmızı, her yer çiçek her yer çiçek doluydu. Güzel bir gün geçirdiğinizi umarak gündemin detaylarına yer verdiğimiz yazımız yayında. İyi geceler.

1 – Canikli, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Canikli, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ve İngiltere Savunma Bakanı Williamson ile ayrı ayrı görüştü.

2-Başbakan Yıldırım Belarus’a geldi

Başbakan Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak üzere özel uçak “TUR” ile saat 12.10’da Belarus’un başkenti Minsk’e geldi.

3-‘Türkiye’den daha fazla terör saldırıları mağduru olmadı’

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Zeytin Dalı Harekatı hakkında, “Türkiye’nin bazı meşru güvenlik kaygıları var. NATO müttefiklerinden hiçbir tanesi Türkiye’den daha fazla terör saldırıları mağduru olmadı.” dedi.

4 – FETÖ’nün ‘Türkiye işgal edilecek’ hayali

FETÖ’nün, sosyal medya üzerinden algı oluşturmak ve örgütü temize çıkarmak için kurduğu özel ekipte yer alanların telefon görüşmelerinin deşifre edilmesiyle, örgüt içinde Türkiye’nin işgal edilmesi beklentisinin bulunduğu ortaya çıkarıldı.

5-Başbakan Yıldırım’ın Belarus gezisinde hedef ekonomik iş birliği

Başbakan Yıldırım’ın iş adamlarının katılımıyla gerçekleştirdiği Belarus ziyaretinde, iki ülke arasındaki üst düzey siyasi ilişkilerin ekonomik alana da güçlü iş birliğiyle yansıtılması hedefleniyor

6-‘Kripto paralar yeni parasal düzende önemli rol oynayacak’

SETA’nın hazırladığı “Blockchain Teknolojisi ve Bitcoin” başlıklı analizde, “Kripto paralar ve Blockchain (blok zinciri) teknolojisi yeni parasal düzende önemli rol oynayacaktır.” denildi.

7-Başbakan Binali Yıldırım: PKK’nın hamisi Amerika

Başbakan Binali Yıldırım, memleketi Erzincan’da BBC’nin sorularını yanıtladı. Yıldırım; Zeytin Dalı Harekatı’ndan ABD ile ilişkilere, OHAL’den erken seçim iddialarına birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

8-İnternet gazeteciliğinde yeni dönem: Reklam istemiyorsan kripto para üret

Medya kuruluşlarının internet sitelerinden gelir elde etmek için farklı yollar denediği dönemde internet sitesi Salon, okurlarına bir tercih sunuyor: Ya reklam engelleyicinizi kapatın ya da bilgisayarınızı kullanarak kripto para üretmemize izin verin.

 9 – Mehmetçik Vakfı’na bağış yağdı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı’nın 26’ncı gününde, Mehmetçik Vakfı’nın sitesi yoğunluktan dolayı kilitlendi.Mehmetçik Vakfı tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Şehit ve gazi Mehmetçik ailelerine destek, çocuklarının geleceğine umut olmak için “Mehmetçik” yazıp 2582’ye SMS atarak 10 TL bağışta bulunabilirsiniz. http://www.mehmetcik.org.tr ‘den nakit olarak ve banka şubelerinden yapacağınız bağışlarla da Mehmetçik Vakfı’na destek olabilirsiniz.” ifadeleri yer aldı.

Etiketler:,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  1. Pingback: Gece Raporu - Günün Özeti - 15 Şubat | geceraporu.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım