Günün Özeti – 15 Ocak 2019

dunyada-gunun-ozeti-31-ekim-2017-h1509454235-b4f80d

İyi Akşamlar,

Günün özetlerinden derlediğimiz gece raporu yayında. Siyaset, ekonomi, spor, kültür-sanat, teknoloji ve bilim- teknoloji konularından  seçtiğimiz gece raporu yayında. Gece Raporu  ile uykudan önce gündemden haberiniz olsun.

Sosyal medya hesaplarımızı takip etmek isterseniz;

Facebook : http://facebook.com/geceraporu

Twitter : http://twitter.com/geceraporu

Instagram : http://instagram.com/gece.raporu

 

 

‘TERÖRLE MÜCADELE IÇIN KIMSENIN MÜSAADESINI ISTEYECEK DEĞILIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya’nın Kommersant gazetesine yazdığı makalede, “Terörle mücadele etmek için kimsenin müsaadesini isteyecek değiliz.” ifadelerini kullandı. 

MANSUR YAVAŞ’TAN ‘IŞTEN ÇIKARMAYACAĞIZ’ SÖZÜ

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yavaş, “Alnının teriyle üreten, emek veren belediye personelini, herhangi bir kişisel nedenden dolayı işten çıkarmayacağız. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız.” dedi.

‘UYGUR TÜRKLERI’NIN MILLI ŞUUR DIRENCI YOK EDILMEYE ÇALIŞILIYOR’

MHP Grup Başkanvekili Akçay, “Uygur Türkleri büyük baskı altında yaşıyor. Uygur Türkleri’nin milli şuur direnci yok edilmeye çalışılıyor. Bu kardeşlerimizin talepleri sadece ve sadece insan haklarının garanti alına alınmasıdır.” dedi.

CHP’DEN TRUMP’IN AÇIKLAMALARINA TEPKI

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Değerlerimizi emanet edeceğimiz en önemli varlığımız çocuklarımızdır. Çocuklarımız Allah, Peygamber, Kur’an-ı Kerim ve vatan sevgisiyle yetişsin istiyoruz.” dedi. Biz de ekip olarak ekleme yapmak istiyoruz. Büyüklerimizin de Allah korkusu ile hareket etmeleri en büyük temennimizdir.

‘ÇOCUKLARIMIZ ALLAH SEVGISIYLE YETIŞSIN ISTIYORUZ’

Prof. Dr. Tomar, “ABD, Suriye’de Türkiye, Rusya ve İran’dan oluşan ve Katar’ın da eklemlendiği benim ‘Kuzey Cephesi’ olarak adlandırdığım gruba karşı İsrail, Mısır ve Körfez ülkelerinden oluşan bir ‘Güney Cephesi’ ile karşılık veriyor.” dedi.

İNGILTERE’DE KRITIK OYLAMA BUGÜN

İngiltere’de parlamento, hükümetin AB ile vardığı Brexit anlaşmasını bugün oylayacak. Yerel saatle 19.00’da yapılması öngörülen oylamada anlaşmanın reddedilmesi bekleniyor.

‘İZMIR’IN KENDI HIKAYESINI YAZMASI GEREKIYOR’

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zeybekci, “İzmir’in dünyaya hazırlanması ve kendi hikayesini yazması gerekiyor. Çalışmalara ağırlık vereceğiz ve önümüzdeki günlerde hazırladığımız projeleri İzmirlilerle paylaşacağız.” dedi.

‘FETÖ ELEBAŞININ HEDIYESI’ DIYE SINAV SORULARINI DAĞITMIŞLAR

FETÖ üyelerince 2012 Polis Akademisi Giriş Sınavı sorularının önceden elde edilerek, aynı yapılanmaya mensup kişilere verilmesine ilişkin davanın sanığı Y.U, itirafçı olup örgüte ilişkin bildiklerini anlattı. Bu haber tekrardan 35 yaş engelinin kaldırılarak mağdur olan gençlerin kamuya alınmasının önünün açılması gerektiğini gösteriyor. Twitter üzerinden kampanyaya siz de destek olabilirsiniz.

SÖZLEŞMELI ÖĞRETMENLIK MÜLAKAT SONUÇLARI AÇIKLANDI!

MEB’in sorgulama sayfasında sözleşmeli öğretmenlik ile ilgili açıklama geldi. Kurum sözlü sınav mülakat sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınavına giren adaylar için “itirazların” nasıl yapılacağı ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşıldı.

E DEVLET ÜZERINDEN 99/1 ASKERLIK YERI SORGULAMA IŞLEMLERI BAŞLADI!

99/1 erlerin askerlik yerlerini sorgulama işlemleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından erişime açıldı. Sınıflandırma sonuçlarının ASAL tarafından yapılmasının ardından askere gidecek olan kişiler görev yapacakları yerleri sorgulamaya başladı

VOLKSWAGEN VE FORD BIRLIKTE ARAÇ ÜRETECEK

Otomotiv sektöründe bir süredir konuşulan ‘dev’ ortaklık gerçekleşti. Detroit Otomobil Fuarı’nda düzenlenen etkinliklte Volkswagen ve Ford’un birlikte araç üretimi yapacağı açıklandı. Yapılan işbirliği kapsamında, iki marka ticari araç üretimi, elektrikli ve otonom teknolojileri üzerinde anlaştı.

ARALIK’TA KONUT GETIRISI AYLIK BAZDA YÜZDE 0,40 OLDU

Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi (TR-81) aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,02 azalırken, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 5,79 oranında arttı

APPLE’DA SATIŞLARI PIL DEĞIŞIM PROGRAMININ DÜŞÜRDÜĞÜ IDDIA EDILIYOR

Apple’ın iPhone satışlarıyla birlikte ciro beklentisini düşüren nedenlerden birinin de pil değişimi olduğu iddia ediliyor. Şirketin 2018’de başlattığı 29 dolar karşılığındaki iPhone pil değişimi programından 11 milyon kullanıcı yararlandı. Normal yıllarda ise bu sayı 1-2 milyon seviyesindeydi.

MOODY’S’DEN EURO BÖLGESINE ILIŞKIN AÇIKLAMA

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Euro Bölgesi’ndeki ekonomik yavaşlamanın gelecek iki sene boyunca Avrupa’daki şirketler üzerinde finansal baskı yaratmasının beklenmediğini belirtti.

OTOGAZA 6 KURUŞ ZAM GELDI

Benzin ve motorinin ardından otogaz fiyatlarına da zam geldi

 

 

 

Etiketler:, ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım