Günün Özeti – 16 Şubat

Merhaba , Günün özetlerinden derlediğimiz Gece Raporu yayında. Mutlu hafta sonları diliyoruz.

 

1-Manisa Başsavcısı Çiçekli: Tek tip kıyafetler geldi 

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, FETÖ’cüler için belirlenen badem kurusu ve gri renkteki tek tip kıyafetlerin kendilerine gönderildiğini duyurdu.

2-Telegraph köşe yazarı: İngiltere Türkiye gibi AB ile Gümrük Birliği anlaşması yapmamalı

The Daily Telegraph köşe yazarı Nick Timothy, Türkiye’nin Gümrük Birliği nedeniyle AB ile masaya oturduğunda ticaret konusunda elinde koz olmadığını savundu. Timothy, bu nedenle İngiltere’nin Gümrük Birliği seçeneğini tercih etmemesi gerektiğini yazdı.

3- İzmir’de askeri uçak düştü, 2 şehit

İzmir Çiğli’de içinde 2 askeri personelin bulunduğu askeri eğitim uçağı kalkıştan kısa süre sonra düştü, 2 asker şehit oldu

4-‘Sosyal medyada, soy raporunu paylaşmak çok riskli’

Siber güvenlik uzmanları, “alt-üst soy raporunu” “e-Devlet” sistemi üzerinden öğrenen vatandaşların bu bilgileri sosyal medyada paylaşmasının çeşitli mağduriyetlere sebep olduğunu belirtti.

5-Yunanistan: Türkiye kırmızı çizgiyi aştı

Ekathimerini gazetesinin son dakika haberine göre, Atina ile Ankara arasındaki Ege gerilimi tırmanıyor. Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocyas, Kardak açıklarında Türk-Yunan botlarının çarpışmasıyla ilgili ”Kırmızı çizgiyi aştı” dedi. Hem Koçyas hem de hükümet sözcüsü, benzer bir olayda Yunan tarafının artık barışçı davranış sergilemeyeceğini söyledi.

6-Tokatlı berbere Katar’dan iş teklifi

Tokat’ta berberlik yapan Cemil Gezici, İstanbul’da kadın kuaförü olan Ahmet Çoban ile gittiği Katar’da tıraş ettiği iş adamı Şeyh Muhammed Saggar’dan iş teklifi aldı.

7-Samsung’un Oreo güncellemesini neden durdurduğu belli oldu 

Samsung, Android 8.0 Oreo güncellemesini dün itibariyle durdurmuştu. Konuyla ilgili açıklama yapan firma, güncellemenin bazı cihazları beklenmedik şekilde yeniden başlatmasına neden olduğunu söyledi.

8-Çok işlenmiş gıdaların ‘kanserle ilişkisi var’

Cipsler, çikolatalar, şekerler ve diğer çok işlenmiş gıdaların kanserle ilişkisi olabilir mi? Fransız araştırmacılar, çok işlenmiş gıdalarla kanser arasında bir ilişki olduğunu öne sürdüler. Ancak diğer bilim insanları doğrudan bir ilişki kurulabileceği konusunda şüpheli.

9 – iOS 11’i Kilitleyen Tek Karakterlik Mesaj!

iOS 11’deki sorunların arasına iPhone’u kilitleyen bir sorun daha eklendi. iPhone’unuzun kilitlenmesi için Hint dili Telugu ile yazılmış tek bir karakterin size ulaşması yetiyor.

10-ABD’de konut başlangıçları 2016’dan beri zirvede

ABD’de konut başlangıçları Ocak’ta %9.7 artarak beklentiyi aştı inşaat izinleri 2007’den beri en yüksek seviyeye çıktı

Etiketler:, , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım