Günün Özeti – 2 Ekim

cropped-worlldd.png
Merhaba! Günün özetlerinden derlediğimiz Gece Raporu yayında. İyi geceler!
1-Stokçulara ve fırsatçılara tepki, vatandaşa çağrı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara seslenerek, “Alışılmadık, görülmedik şekilde ürünlerde fiyat farkları varsa bunları hemen belediye zabıtalarına iletin” dedi.

2-‘Para aklama’ operasyonu: 417 gözaltı kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığıtarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomik ve finansal güvenliğini hedef alanlara yönelik başlatılan soruşturmada 417 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

3-Kılıçdaroğlu’ndan hükümete ekonomi eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin bir ekonomik kriz içinde olduğunu iddia ederek, “Tefecilere teslim olan bir iktidarla karşı karşıyayız” diye konuştu.

4-Hedefinde stokçular ve yurt dışına para kaçıranlar vardı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurdaki artışı bahane edip fiyat artışı ve stokçuluk yapanların, yabancı ülkelere sermaye kaçıranların bulunması gerektiğini söyledi.

5-Yaz saati uygulamasında son karar

Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin karar, Resmi Gazete’de yayımlandı.

6-23 ilde FETÖ operasyonu: 37 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Genel Komutanlığında yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 23’ü mahrem imam, 37 şüpheli hakkında gözaltı kararı verdi. Gözaltı işlemleri Ankara merkezli 23 ilde devam ediyor.

7-2050’de dünyanın yarısı gözlük takacak

Akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve televizyonlar, uzun vadede göz sağlığı için çok ciddi yan etkilere sahipler. Avustralya’da yer alan Brien Holden Enstitüsü, uzağı görme bozukluğu olarak bilinen miyopun giderek yaygınlaşacağına dair tahminlerde bulundu.Açıklamalara göre özellikle sanayileşmiş toplumlardaki bireylerin gözleri, son 10 yıl içerisinde fazlasıyla bozulmaya başladı.

8-Whatsapp, reklam göstermeye hazırlanıyor

WhatsApp’ın en çok tercih edilen anlık mesajlaşma uygulaması olmasındaki en büyük nedenler; reklam göstermemesi, ücretsiz olması ve mesajların uçtan uca şifreleniyor olmasıydı.Fakat WhatsApp’ı uygulama mağazalarının zirvesine taşıyan bu üç etken yakında değişebilir. WABetaInfo’ya göre WhatsApp’ın sahibi olan Facebook, 2019 yılından itibaren WhatsApp iOS uygulamasında reklam göstermeye başlayacak.

Etiketler:, , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım