Günün Özeti – 26 Ocak

time dergisi- abd yalnız

Merhaba, Bu haftanın ana gündem maddesi Afrin Operasyonundaydı ve haftasonu yine gözler Afrin’de olacak. İyi haftasonları diliyoruz.

1-Sayaç değiştiren 2 DEDAŞ çalışanına saldırı

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde bakım süresi geçen sayaçları değiştirmekle görevli olan 2 DEDAŞ çalışanı, 30 kişinin saldırısına uğrayarak darp edildi.

2-Numan Kurtulmuş’tan Afrin açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Bu terör örgütleri, bu silahları Çarşamba Pazarı’ndan almadılar. Terör örgütlerine bu silahlar ‘kast-ı mahsus’la getirildi, teslim edildi” dedi. Kurtulmuş, “Neredeyse Türkiye’nin güneyinde, Suriye’nin kuzeyinde sadece bir örgüt değil, bir ordu, Türkiye’ye karşı faaliyet gösteren bir ordunun oluşumu ortaya çıkmış oldu. Bu doğrudan doğruya Türkiye’ye karşı ve bölge halklarına karşı bir tehdittir” diye konuştu.

3-Savunma Sanayii Müsteşarından Leopard tankları açıklaması: ‘Alternatif kaynaklar var’

Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Almanya’nın askıya aldığını açıkladığı Leopard tanklarının modernizasyon sürecine ilişkin, “Şu anda önümüzde kısıt vesaire olarak getirilen herhangi bir kalemle ilgili hiçbir endişeye sahip değiliz. Kendimizin yapabileceği şeyler var, alternatif kaynaklarımız var” dedi.

4-Arsene Wenger: Görüşmelere başladık

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal’in teknik direktörü Arsene Wenger, sözleşmesi sezon sonunda bitecek Mesut Özil’in takımda kalacağına inandığını söyledi.

5-ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi’nden Afrin mesajı

ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jaffrey, Chicago Tribune gazetesi için eski Dışişleri Bakanlığı kıdemli danışmanı David Pollock ile birlikte kaleme aldığı makalede, her ne kadar Afrin harekâtı ile diplomatik çözüm ihtimalleri azalmış gibi gözükse de, Washington’un Suriye’de birbiriyle savaşan iki müttefikini uzlaştırabileceğini yazdı.

6-Time dergisi ABD’nin yalnızlığını resmetti

ABD, Time dergisinin son sayısında “tüm dünya ülkelerinden uzakta, tek başına kalmış” resmedildi.

7-Bittiği yere kadar gideceğiz’

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Zeytin Dalı Harekatı hakkında, “Bittiği yere kadar gideceğiz ve onları temizledikten sonra da oraları gerçek sahiplerine teslim edeceğiz.” dedi.

8-Erzincanlı Süper Loto talihlisi merak konusu oldu

Süper Loto’nun bu haftaki çekilişinde 6 bilerek 42 milyon 532 bin 640 lira 20 kuruşluk büyük ikramiyeyi kazanan Erzincanlı talihli, kentte ilgi odağı oldu.

Etiketler:, , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım