Günün Özeti – 29 Mart

IMG_20180131_000535_056

Merhaba . Günün özetlerinden derlediğimiz yeni bir Gece Raporu ile yine sizlerleyiz. İyi uykular dileriz.

1-Dolar/TL düşüşe geçti

Türkiye’nin 2017 yılına ilişkin büyüme verisinin beklentileri aşmasının ardından düşüş eğiliminde hareket eden dolar/TL, 4 liranın altına indi.

2-‘2011’den bu yana en güçlü büyüme’

AA Finans Analisti ve Ekonomist Bürümcekçi, “2017 büyümesi yüzde 7,4 düzeyinde gerçekleşerek 2011 yılından bu yana en güçlü büyüme oranına işaret etti.” dedi. Ekonomi Bakanı Zeybekci, 2017 yılının tamamına ilişkin büyüme verilerine ilişkin “Türkiye büyük ekonomiler içinde Avrupa ekonomisinin en hızlı büyüyen, en dinamik ülkesidir ve önümüzdeki 10 yıl boyunca da bu durum değişmeyecektir.” dedi.

3-Çin’den ABD’ye uyarı: Sonuna kadar gideriz

Çin, ABD ile Çin arasında ticaret savaşı olması durumunda ulusal çıkarlarını korumak için sonuna kadar gidecekleri uyarısında bulundu.

4-Facebook’ta ‘hedef reklam’ dönemi bitti

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Paydaş Kategorileri adı verilen hedeflenmiş reklamlar için üçüncü taraflarla veri paylaştığı programı yürürlükten kaldırdı.

5-‘Suriyelilere ücretsiz telefon kartı dağıtılmayacak’

TBMM Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanı Uslu, “Suriyelilere telefonla konuşabilmeleri için ücretsiz kart dağıtılacağı haberleri doğru değil, onlara bedava kontör ya da kart verilmiyor.” dedi.

6-Galatasaray-Trabzonspor maçının hakemi belli oldu

Spor Toto Süper Lig’in 27. haftasında görev alacak hakemler belli oldu. Galatasaray ile Trabzonspor arasında oynanacak haftanın önemli maçını Fırat Aydınus yönetecek.

7-‘1 Nisan’da başınıza ‘Cennet Sarayı’ düşebilir’

Çin’in 2016’da kontrolden çıktığını açıkladığı “Cennet Sarayı-1” anlamına gelen uzay istasyonu “Tiangong-1″in 1 Nisan Pazar günü Dünya’ya düşmesi bekleniyor. Uzay istasyonunun düşmesi ihtimali olan bölgede Türkiye de yer alıyor. Şaka mı bu :)

8-ABD ekonomisi 4. çeyrekte yüzde 2,9 büyüdü

ABD ekonomisinin geçen yılın son çeyreğine ilişkin büyümesi yüzde 2,5’ten yüzde 2,9’a revize edildi.

9-Facebook gizlilik araçlarını bulmayı kolaylaştırdı

Facebook, uygulamanın gizlilik araçlarını bulmayı kolaylaştırdı. Gizlilik Kısayolları menüsü artık daha görsel, net ve kolay bulunabilir hale geldi.

Etiketler:, ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım