Günün Özeti – 30 Ocak

geceraporuu

Merhaba,

Günün özetlerinden derlediğimiz gece raporu yayında. İyi geceler diliyoruz.

1-Çaykur Rizespor, Edomwonyi’i kiralık gönderdi
Çaykur Rizespor, forvet oyuncusu Bright Edomwonyi’i sezon sonuna kadar Avusturya’nın Sturm Graz takımına kiraladı.
2-Balıkçılar da çözemedi… ‘Denizde bir tuhaflık var’
Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Karakaş: “Bu sene balık yok. Denizde bir tuhaflık var. Biz de çözemedik. Denizde şu anda balık yok” diye konuştu.
3-CHP’den hükümete ÖSO uyarısı: Başınıza iş açacaksınız
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, hükümet yetkililerini ÖSO konusunda uyararak “Bu, tarihî bir konuşmadır: ÖSO’ya dikkat edin diyoruz, yarın başınıza iş açacaksınız” dedi.
4-Vagner Love 4 milyon euro
Beşiktaş Alanyaspor’dan Vagner Love ile 2.5 yıllık sözleşme imzalarken, transferin maliyeti de belli oldu.
5-Kilis kent merkezine 2 roket daha düştü
Kilis kent merkezine 2 roket daha düştü. İlk bilgilere göre ölen ya da yaralanan olmadı.
6- Hava Durumu (31 Ocak 2018)
Marmara ve Ege’de güneş kendini gösteriyor. Rüzgar kuzey yönlerden ancak zayıf esiyor. Sıcaklık birkaç derece artıyor. Perşembe-cuma günü daha hissedilir seviyede yükselecek. Akdeniz Bölgesinde bol güneş var. Önümüzdeki üç günlük dönemde kayda değer bir bulutlanma beklenmiyor. İç Anadolu’da gece düşen sıcaklıklar sabah saatlerinde etkin olmak üzere sis yapıyor. Karadeniz’in orta ve doğu kesimleri ıslanıyor. Yerel yağışlar perşembe gününe kalmayacak. Güneş cuma günü kendini daha fazla gösterecek. Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde sisli-puslu bir hava var. Kars-Ardahan çevrelerinde de kar yağışları bekleniyor. Güneydoğu’da ise bol güneş olacak. Perşembe-cuma günü de yine güneşlenme sürecek.
7-Afrin’de sinsi tuzak
Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na katılan askerler taş süsü verilmiş mayın buldu.
8-Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü istifa etti
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü görevinden istifa ettiğini açıkladı. Külcü’nün istifasının ardından belediye meclisinin önümüzdeki günlerde toplanarak yeni belediye başkanını seçeceği öğrenildi.
9-Bankaların 2017 yılı karı belli oldu
Bankacılık sektörünün 2017 yılında net kârı bir önceki yıla göre 11,6 milyar TL artarak 49,1 milyar TL’ye yükseldi. Sektörünün aktif büyüklüğü 3.3 trilyon liraya yaklaştı.

Etiketler:, , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım