Günün Özeti – 5 Ocak

münir özkul vefat etti

Güne sakin bir gündem ile başlarken büyük usta Münir Özkul’un ölüm haberini aldık. Öncelikle geceraporu ailesi olarak büyük ustaya rahmet diliyoruz. Herkese iyi geceler, iyi haftasonları.

 

1- Avustralya’da ‘Dört büyük banka bitcoin hesaplarını dondurdu’

• Avustralya’nın 4 büyük bankasının müşterilerin Bitcoin hesaplarını dondurduğu iddia edildi. Bildiğiniz gibi bitcoin furyası tüm dünyayı kasıp savunurken kötü niyetli kişilerin de kullandığı bitcoin hakkında soru işaretleri her geçen gün artmakta. Henüz blok zinciri ve kripto paralar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz burada yer alan yazıya göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

2- Grip virüsü bu yıl erken geldi

• Sağlık Bakanlığı Grip Bilim Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, gribin önceki yıllara göre erken geldiğini belirterek, bu yıl ciddi bir grip vakasıyla karşılaştıklarını söyledi. Bu bakımdan özellikle çocuk ve yaşlıların çok dikkatli olmalarını öneriyoruz.

3- Büyük Usta Münir Özkul hayatını kaybetti

• Efsane oyuncu Münir Özkul İstanbul’daki evinde 93 yaşında hayatını kaybetti. Mekanı cennet olsun.

Günün Fotoğrafı

 

#münirözkul

Münir Özkul (@munirozkull)’in paylaştığı bir gönderi ()

4- Aydın Boysan hayatını kaybetti

• Renkli kişiliği ile tanınan mimar ve gazeteci Aydın Boysan 96 yaşında organ yetmezliği sonucu Ulus’taki evinde hayatını kaybetti. Mekanı cennet olsun.

5- Apple’dan yeni itiraf

• Apple, Tüm iPhone, iPad ve Mac bilgisayarların yeni keşfedilen Meltdown ve Spectre adlı güvenlik açıklarından etkilendiğini açıkladı. Son günlerde Apple cephesinde yaşanan bu skandallar şirkete karşı olan güvenin de sorgulanmasına sebep olmakta.

6- Cuma hutbesi ile Diyanet’ten ‘erken yaşta evlilik’ açıklaması• Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ‘Henüz sorumluluk bilincinde olmayan bir çocuğun evliliğe zorlanmasının dini ve ilmi bir meşruiyeti, temeli yoktur’ dedi ve bugün tüm Türkiye’de bulunan camilerde cuma hutbesinde bu konu işlendi.

7- 2017’nin en kirli illeri• 2017 Hava Kirliliği Raporu’nu göre 2017’nin en temiz illeri; Artvin, Bitlis, Eskişehir, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale oldu. En kirli illeri ise; İstanbul, Ankara, Adana, Amasya ve Manisa oldu.

6 Ocak TV’de Futbol Keyfi

6 ocak tvde futbol
Etiketler:, , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Yorumlar

  1. Cevapla

    Gündem takibinin zorlaştığı günümüzde geceraporu.com ilaç gibi ellerinize sağlık

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım