3 Şubat Günün Özetleri – NFT, Büyük Hack, Shiba Koin

Geceraporu - 3 Şubat Günün Özetleri - NFT, Büyük Hack, Shiba Koin

İlk 100’de sadece 4 koin yükselişte

Kripto para piyasaları toplam değeri, dün yüzde 4 oranında düşüş gördükten sonra bugün de yüzde 1’e yakın fon çıkışlarıyla 1,68 trilyon dolar seviyesinde seyrediyor. Investing.com verileri son 24 saatlik ortalama işlem hacminin 103 milyar dolara çıktığını gösterirken hacmin satıcı yönlü arttığı görülüyor. 

İlk 10 kripto parada son 24 saatte ortalama düşüş yüzde 4,91 olarak devam ederken bugün en büyük kripto paralar arasında en çok değer kaybeden varlık Solano. SOL tokeni son 24 saatte yüzde 11 değer kaybıyla 100 dolar desteğinin altına sarkarak 96,5 dolara kadar düştü. Kripto para, geçen haftaki fiyatına göre ise yüzde 5 oranında değer kazancına sahip. 

İlk 10’da pozitif seyreden kripto para bulunmazken en az değer kaybı, yüzde 3,84 ile Cardano’da gözüküyor. 

Gamestop NFT pazar yeri kurarken Immutable X platformunu tercih etti

Geçtiğimiz Ekim ayında bir Web 3.0 için bir iş ilanı açarak Metaverse alanı için planlarını ortaya koyan GameStop, NFT pazarına giriş Immutable X ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Bireysel oyun devi GameStop, yaptığı basın açıklamasına göre, ağın “karbon nötr bir ortamda NFT ticareti ve madenciliği için sıfır gas ücreti sunması nedeniyle Etherium Layer 2 çözümünü tercih ettiklerini söyledi.

Bu gelişme üzerine Immutable X platformu yerel tokeni IMX, yüzde 22 oranında değer kazancı görerek 3,77 dolara kadar yükseldi ve piyasadan pozitif ayrışan bir grafik çizdi.

DeFi’nin en büyük ikinci protokolü Wormhole hacklendi

Hacker’lar, Blockchain protokolü Wormhole’e saldırarak platformdan 323 milyon dolar değerinde kripto para çaldı. Kullanıcıların farklı Blockchain’ler arasında kripto para transferine izin vererek bir köprü görevinde bulunan Wormhole protokolünden 120.000 wETH çalındığı bildirildi.

İstismar sonrası bakıma alınan platform, güvenlik açığının giderilmesinden sonra yeniden yüklendi.

Bilgisayar korsanları bu olaydan önce geçtiğimiz günlerde merkezsiz finans (DeFi) platformu Qubit Finance’ten de 80 milyon dolar değerinde kripto para çalmıştı.

Michael Saylor, düzenlemelerin kurumsal kabulü hızlandıracağını düşünüyor

Küresel yazılım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, düzenleyici netliğinin gerçekleşmesinin Bitcoin’e fayda sağlayacağını iddia ediyor. 

En bilinen Bitcoin savunucuları arasında bulunan Saylor, son röportajında Biden yönetiminin kripto varlıkları, dijital menkul kıymetlerden ve dijital para birimi formundan ayran düzenlemeler getirmesini umduğunu söyledi. Ayrıca kripto para borsalarının işleyiş esasları hakkında da düzenlemeler yapılmasının piyasa için son derece faydalı olacağını düşünüyor. 

Hedera Hashgraph, EVM-Uyumlu Akıllı Sözleşmeler 2.0’ın ana ağ açılışını duyurdu

Hedera (HBAR) akıllı sözleşme hizmeti yükseltmesi; artırılmış esneklik, performans ve ölçeklenebilirliğin yanı sıra Hedera Token Hizmeti ile Solidity akıllı sözleşme entegrasyonunu içeriyor.

Merkezsiz ekonomi için en çok kullanılan, sürdürülebilir, kurumsal düzeyde halka açık ağlardan biri olan Hedera Hashgraph, bugün Hedera Akıllı Sözleşmeler 2.0’ın ana ağ lansmanı ile önemli bir yükseltme duyurusu yaptı. Geliştirme, diğer önemli iyileştirmelerin yanı sıra Hedera Akıllı Sözleşme Hizmetini Hedera Token Service (HTS) ile entegre edecek.

Bu gelişmenin ardından HBAR tokeni, güne 0,22 dolardan başladıktan sonra yüzde 9,3 oranında artışla 0,24 dolara kadar yükseldikten sonra akşam saatlerinde 0,226 dolardan işlem görüyor.

5 trilyon SHIB tokeni tutan balina, alımlarına devam ediyor 

Beş trilyon SHIB tokeni tutan en büyük Shiba Inu balinası varlıklarını artırmaya devam ediyor.

WhaleStats’a göre kripto balinası, yakın zamanda yeni bir alım faaliyeti ile varlıklarını artırdı. Yakın tarihli bir tweet’e göre, Blockchain veri izleyicisi tarafından izlenen ilk 1000 Ethereum cüzdanı arasında 30. sırada yer alan adres 2.810.227 POLY tokeni satın aldı. Alınan tokenler, 1.170.285 dolar değerinde. 

Polymath (POLY), 364 milyon dolarlık piyasa değeri ile 143. sırada yer alıyor. POLY şu anda 0,40 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 0,23 oranında bir değer artışına sahip. 

Etiketler: , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım