4 Şubat Günün Özetlerinden Gece Raporu – Cardano – Avax- Binance ve Dogecoin Haberleri

günün özeti- geceraporu

Cardano ağında 3 milyon cüzdan sayısına ulaşıldı

Cardano topluluğunun Twitter hesabından belirtildiği üzere Cardano ağı, üç milyon cüzdanı aşan önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Hisse ispatı konsensüsünü kullanan Blockchain ağında geçen sene Mayıs ayında 1 milyon cüzdan vardı.

Cardano ile ilgili diğer bir gelişme Ocak ayı günlük işlem hacmiyle ilgili. Cardano, Ocak ayında günlük işlem hacmiyle Ethereum’u geride bıraktı. Ancak ağdaki tıkanıklık %90’a ulaşınca önemli ölçüde bir yavaşlama görüldü.

Terra sabit kripto varlığı UST, Avalanche tabanlı DEX’e entegre edildi

Avalanche tabanlı DEX Pangolin, Terra ağının sabit kripto varlığı UST’yi platformuna ekledi. Twitter duyurusuna göre hareket, projenin merkezsiz algoritmik stabil kripto paraları destekleme taahhüdü çerçevesinde gerçekleşiyor.

Ocak ayının sonlarında Pangolin, 180 milyon dolarlık “Avalanche Rush” teşvik programına katıldı ve 2 milyon dolarlık AVAX ödülü aldı.

Eylül 2020’de piyasaya sürülen UST’nin piyasa değeri 11,2 milyar dolar. UST, kendi sektöründe DAI’yi geride bıraktıktan sonra en büyük merkezi olmayan stabil kripto para oldu.

Çin, Pekin Kış Olimpiyatları’nda dijital yuanı görücüye çıkarıyor

Çin, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları’nda dijital yuanı piyasaya sürerken, ülke çapında bir CBDC başlatan ilk büyük ekonomi olma unvanını pekiştirmiş olacak.

Bu ay, Pekin Kış Olimpiyatları’nda Çin, dijital yuanı dünyaya sunmaya hazır ve bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya süren ilk büyük küresel ekonomi haline geldi. Denizaşırı ülkeden gelen haberlere göre, 4 Şubat’tan itibaren ülkeyi ziyaret edenler yabancı para birimlerini dijital yuana çevirebilecek ve konaklamaları boyunca kullanmaları için kendilerine fiziksel bir kart verilecek.

Binance patronu borsa kullanıcılarını büyük çaplı kimlik avı dolandırıcılığına karşı uyarıyor

Son günlerde ortaya çıkan büyük bir SMS kimlik avı girişimi görünüşe göre Binance kullanıcılarını hedef alıyor. Bu gelişme üzerinde Binance CEO’su kullanıcılara uyarılarda bulundu.

Changpeng Zhao, bugün attığı tweet’te kullanıcıları SMS yoluyla para çekme işlemlerini iptal eden bir bağlantı içeren SMS’lere karşı uyarıda bulunarak bu bağlantıların asla açılmaması gerektiğini söyledi.

CEO ayrıca, kullanıcıların web sitesini her zaman bir yer imi aracılığıyla ziyaret etmeleri veya siteyi yazmaları ve hiçbir zaman gölgeli bağlantılar kullanmamaları gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Dogecoin 500.000 cüzdan sayısına ulaşıyor

Dogecoin fiyatı, son günlerde dip seviyelerde yatay hareket ederken DOGE sahipleri sayısı 500 binlik dönüm noktasına doğru ilerliyor. Diğer yandan BSC ağında büyük kripto para sahiplerinin 325 milyondan fazla DOGE tokeni tutması, Dogecoin’in hâlâ popüler kripto varlıklar arasında kaldığını gösteriyor. Ancak bu önemli rakamlara rağmen henüz DOGE fiyatı sakin seyretmeye devam ediyor.

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’den Dogecoin’e destek açıklaması

Ethereum kurucu ortaklarından Vitalik Buterin’in Dogecoin’e ilgisi devam ediyor. En popüler şaka temalı kripto varlık olan Dogecoin hakkında konuşan Buterin, Dogecoin Vakfının kripto varlık üretim sürecini PoS (Proof of Stake – hisse ispatı) konsensüsüne taşımak için çaba sarf ettiğini ve kendisinin de onlara yardım ettiğini doğruladı.

Etiketler: , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar Sonraki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım