7 Şubat 2022 Günün Özetleri – Gece Raporu – NFT- Shiba – Ripple ve Google

geceraporu - kripto para teknik analiz

ABD Hazinesi, NFT’lerin yasadışı finansal risklere kapı açabileceği konusunda uyardı

ABD Hazine Bakanlığı, NFT’lerin yeni yasa dışı finansal risklere yol açabileceği konusunda uyarılarda bulundu. Yapılan son tahminlerine göre, NFT pazarı 2022’de 35 milyar dolara ve 2025’e kadar 80 milyar dolarlık bir pazar haline gelebilir.

ABD Hazine Bakanlığı, Cuma günü “yüksek değerli sanat piyasasında yasa dışı finansman üzerine bir çalışma” başlıklı bir rapor yayımladı. Rapor, olası risklerle mücadele etmek için çalışma, kanun ve gümrük uygulamalarına yönelik eğitim güncellemeleri, özel sektör ile bilgi paylaşımını geliştirme ve sanat piyasasındaki belirli katılımcılara kara para aklama ve terörizmin finansmanıyla mücadele gerekliliklerinin uygulanması dahil olmak üzere çeşitli seçenekler öneriyor.

Ripple (XRP) sahipleri Mart ayında Spark Token (FLR) airdrop’larını alacak

Spark (FLR) tokenlerinin Ripple (XRP) sahiplerine airdrop dağıtımındaki gecikmenin ardından, Flare Network CEO’su gecikmeyle ilgi bilgi paylaştı.

Flare’in kurucu ortağı ve CEO’su Hugo Philion, projenin şartları yerine getiren XRP sahiplerine FLR token airdrop’u öncesi yapılması gereken bir güncellemeden bahsetti. Hugo Philion, Mart 2022’nin sonundan önce tamamlanması beklenen yükseltmenin, Flare Network’ün lansmanının önemli bir aşaması olduğunu dile getirdi.

Tesla Bitcoin varlıkları 1,99 milyar dolar değerinde

Tesla’nın Bitcoin varlıkları, kripto para biriminin devam eden volatilitesinden dolayı 101 milyon dolarlık değer kaybıyla 2021’in sonunda 1,99 milyar dolarlık değere çekildi.

Elektrikli otomobil şirketi Tesla Inc , bugün ABD mali düzenleyicisine sunduğu raporda bilançosunda bulunan Bitcoin’in değeri 2021’in sonunda 1,99 milyar dolar olarak raporlandı.

Şubat 2021’de Bitcoin’e toplam 1,5 milyar dolarlık yatırım yaptığını söyleyen Tesla, kripto para biriminin değerindeki düşüş nedeniyle geçen yıl yaklaşık 101 milyon dolarlık değer düşüklüğü bildirdi.

Shiba balinaları varlıklarını artırmaya devam ediyor

WhaleStats’a göre, en büyük 100 Shiba Inu sahibi, SHIB fiyatı hafta sonu büyük oranda artarken varlıklarının ortalama değerinin %27 arttırdı. Sonuç olarak SHIB, son 24 saat içinde balinalar tarafından satın alınan ilk 10 token arasında yer alarak en çok işlem gören kripto varlık oldu.

Manchester United’ın efsane isimleri sporla ilgili ilk DAO yatırımı için kolları sıvadı

Eski Manchester United FC oyuncuları Gary Neville ve Paul Scholes, futbol taraftarlarının oyuncularla birlikte sporla ilgili yatırım projelerine katılmalarını sağlayacak merkezsiz bir otonom organizasyon (DAO) oluşturulduğunu duyurdular.

Yeni kuruluş, dağıtılmış yönetişim ilkeleri üzerinde çalışan ve farklı hedef ve fikirlere sahip çeşitli katılımcıları bir araya getiren Merkezsiz Otonom Kuruluş mantığıyla çalışacak. 

Google’ın gözü Web 3 ve Blockchain teknolojisinde

Google, teknoloji devleri Web 3 ve Blockchain alanında ön sıralarda yer almak için mücadele ederken geride kalmama sinyalleri veriyor. 

Bu, yakın zamanda özellikle Web3 alanındaki gelişmelerle ilgili olarak şirketin Blockchain stratejilerini açıklayan Alphabet (NASDAQ:GOOGL) CEO’su Sundar Pichai tarafından doğrulandı. Pichai, web’in bir sonraki dönemi için, özellikle alandaki yenilikler ve sunduğu fırsatlar için çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. Alphabet’in Web3’e bakış açısıyla ilgili olarak, Web3 ekosistemini şekillendirmeye nasıl uyum sağlayacaklarına ve katkıda bulunmak için neler yapabileceklerine baktıklarını da sözlerine ekledi.

Etiketler: , , , , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım