Siviller Ölüyor Dünya Sessiz – CDS Düşüyor

İsrail ordusunun Pazar akşamı Refah’ta yerinden edilmiş Filistinlilerin çadır kampını bombalaması sonrası 45 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. İsrail ordusu bir Hamas yerleşkesini “kesin istihbarat ve nokta atışıyla” vurduğunu iddia etmekle birlikte sivil kayıplar yaşandığını da doğruladı. Başbakan Binyamin Netanyahu, olayı “trajik bir hata” olarak tanımladı. Tüm Dünyanın sessiz bir şekilde izlediği saldırıların en kısa sürede bitmesi dileğiyle. Bugün bültenimiz bu yüzden kısa olacak.

İyi Geceler!

  • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, bugünü yüzde 0,19 değer kazanarak 10.677,49 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 20,54 puan artarken, toplam işlem hacmi 95,3 milyar lira oldu. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 2,15 ile finansal kiralama faktoring, en çok kaybettiren yüzde 6,79 ile spor oldu.
  • Yarın yurt içinde veri gündeminin sakin olacağını, yurt dışında ise Almanya’da enflasyon, Japonya’da tüketici güven endeksi, ABD’de Richmond Fed sanayi endeksi, Fed’in Bej Kitap Raporu’nun takip edileceğini dile getiren analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 11.100 ve 11.200 seviyelerinin direnç, 10.600 ve 10.500 puanın ise destek konumunda olduğunu kaydetti.
  • Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, Fed üyelerinin enflasyonun faiz oranlarının düşürülmesini gerektirecek kadar yavaşlayıp yavaşlamadığını izlemekte acele etmemeleri gerektiğini açıkladı.
  • Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Şimşek Türkiye’nin kredi risk primlerini gösteren CDS puanlarının son 4 yılın en düşük seviyesine gerilediğini söyledi.

Etiketler: , ,

Benzer Yazılar

Yazar:
Önceki Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0 paylaşım